po polsku się śpiewać powinno.

stwierdzam lato.
bo truskawki, bo sesja.
bo Opole!

hasztag

 

Witam Opole! Witam Warszawę! Kraków! Gdańsk! Witam! Polskę! bo jak Polska długa i szeroka, tak zgromadziła wczoraj przed telewizorami i w opolskim amfiteatrze fanów, tych mniejszych i większych, piosenki polskiej. bo to jest Polska i się po polsku śpiewać powinno. więcej, jak mój tata zwykł mawiać. więcej, i lepiej – dodam.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. pięćdziesiąty już, pięćdziesiąty!  zaskoczył, i nie. w piątek naprezciw stanęli Ci starzy wymiatacze i młodzi wbijający się, wdrapujący na polską scenę debiutanci. rzec nie wystarczy, że Koncert Debiuty przygniótł doszczętnie Premiery. doszczętnie zmiażdżył. kto by pomyślał, że młodzi debiutanci więcej emocji przekażą na scenie niż starzy wymiatacze? przykre i nie. ale prawdziwe.

Premiery. Bracia Golcowie triumfowali. ja ich lubię, bo mi się z moim dzieciństwem kojarzą. wtedy ich się słuchało, nóżką tupało. wesoło było! a dziś? słuchać nie słucham, ale szacunek pozostał. za co tyle nagród? za szczerość w przekazie. za ten maj? czy tekst wierzę w ten kraj? aż chce się żyć, wino pić! przekonali mnie. a co! lampeczka na dziś wystarczy. za Golców! za kraj!

miło było również usłyszeć Natalię Przybysz, miło. a tak poza tym – festynowo było, bardzo. festynowo, choć miało być koncertowo. wielka to szkoda, bo co niektórych stać na więcej. nie ma co na siłę uderzać do publiczności discopolowymi rytmami. bo i po co. artysta nie musi. a może artystów było brak?

Debiuty. Maryla Rodowicz wciąż w formie. Maryle się lubiło, lubi, i będzie się lubiło i koniec. i kropka. a Maryla plus teksty Agnieszki Osieckiej – duet idealny. stare przeboje, a wciąż żywe. tego się słucha, bo to polskie i piękne. a debiutanci? fajni. świeżością powiało.a już ponad byli bezwzględnie Natalia Sikora i Marcin Januszkiewicz. najlepsi byli. i ciary były i się łezka w oku zakręciła.

sobota. SuperJedynki. skandal był. Orzech pozbył się krawata, Pakosińska bucik zrzuciła. pozowanie na ściance było? było. jaki show business  taki skandal, jak to zgrabnie ujął Orzech. się pośmialiśmy, posłuchaliśmy. a wygrał Szczepanik razy cztery. całkiem miło. za Kozidrak powtórzę, że cieszę się bo to przystojni faceci są. i zdolni. mama z pewnością dumna.

ale… czekam na więcej.
po polsku się śpiewać powinno.
więcej. i lepiej.

Advertisements

9 comments

  1. jakoś opole mnie nie kręci, ale ostatnio po prostu sama się zakręcam i odkręcić nie potrafię – może to wina tego zagmatwania 🙂
    truskawki za to……. no wiadomo :)))))))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s