pogoda, zdrowia szkoda!

od czegoś trzeba zacząć.
więc zacznę od pogody!

 

pogoda to temat uniwersalny. temat ratunkowy w chwilach krępującej ciszy. dobry temat do rozpoczęcia pogawędki starych znajomych. temat idealny dla przypadkowych osób. temat przewijający się w co drugiej zasłyszanej na mieście rozmowie. pogoda to ulubiony temat Polaków.

o pogodzie mówimy dwadzieścia i cztery godziny na dobę. pytamy jaka będzie i czy będzie dobra. rano, wychodząc do pracy czy szkoły, po bułki do sklepu, na spacer z psem – sprawdzamy temperaturę. w ciągu dnia przegrzebujemy internety, szukając najnowszych njusów pogodowych. wieczorem, kiedy zasiadamy przed telewizorem, zawsze się znajdzie ktoś, kogo trzeba zawołać na pogodę.

bo pogoda jest ważna. ale również ta pogoda ducha! bo tej czasem nam brakuje. czasem tej pogody za mało, w nas i w innych. zwłaszcza, gdy słaba pogoda za oknem.

to tak na koniec zapytam… jaka jutro pogoda?
oj tam pogoda, zdrowia szkoda!

Advertisements

One comment

  1. Słyszałam od Meksykańczyków, że Polak nie wyjdzie z domu póki nie spojrzy na termometr. No cóż, być może trudno to zrozumieć w klimacie skwierczącym 24/7. Sama termometru nie posiadam, o czym to świadczy? Jestem Polkąanarchistką, Polką nie Polką, czy Meksykańcy się mylą? Masz termometr?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s